fbpx

В Австралії випробували роботизований трактор з сигналом QZSS

Використання авторулевого роботизованого трактора при вирощуванні рису в рамках техніко-економічного обґрунтування використання квазізенитної супутникової системи (QZSS).

Японські корпорації Hitachi Zosen Corporation, Hitachi, Ltd. і Yanmar Co., Ltd. були уповноважені провести дослідження щодо ефективного використання за кордоном передових сигналів позиціонування на базі новітньої японської квазізенитної супутникової системи (QZSS).
Дослідження спрямоване на те, щоб перевірити, чи дійсно передові сигнали позиціонування, передані від QZSS, можуть бути використані в точному землеробстві на фермі в Австралії. Зокрема, демонстраційні тести проводилися з використанням новітніх сигналів позиціонування для керування робочим трактором з ручним управлінням і виконання фактичної роботи ферми на рисовому полі. На даний час ведеться технічна перевірка для трьох високоточних методів позиціонування: 1) RTNet, 2) RMIT і 3) MADOCA.

Демонстраційні випробування були спрямовані на визначення оптимального методу позиціонування для точного землеробства в Австралії.
Основна методика позиціонування – точечне позиціонування (PPP) – отримує дані позиціонування безпосередньо з GPS-супутників. Задача полягає в тому, що це забезпечує обмежену точність з помилкою близько 10-20 сантиметрів. Метою дослідження є підвищення точності позиціонування за рахунок використання нового методу, а саме точного позиціонування точок з дозволом неоднозначності (PPP-AR) з використанням електронних точок спостереження Австралії та забезпечення можливості точної роботи ферми з помилкою близько 5 см.

Перший демонстраційний тест, проведений в кінці листопада 2014 року на стадії росту рису, дозволив керувати роботизованим трактором з рульовим керуванням, щоб його шини проходили між рядами посадженого рису.
Також пройшли випробування на  полях цукрової тростини, фермах авокадо і, нарешті, в лютому 2018 року на змішаній фермі – з особливим наголосом на спаржу і банани.
Одна з цілей полягала в використанні БПЛА (безпілотного літального апарату), який орієнтується по QZSS, для точкової хімічної обробки бур’янів, що призводить до істотного зниження кількості хімічних речовин, необхідних для знищення бур’янів.
В результаті дослідники прийшли до висновку, що, забезпечуючи таку точність, рішення QZSS буде вигідно з точки зору підвищення продуктивності всередині підприємства, дозволяючи більш ефективно використовувати ресурси, скорочувати внутрішньогосподарські витрати і покращувати вихідну продуктивність на гектар.

Як і очікувалося, похибка склала всього близько 5 см.

В майбутньому планується організувати консорціум, зосереджений на трьох уповноважених компаніях для активного просування точного землеробства. Плани включають подальше підвищення точності позиціювання даних, застосування технології для інших програм і розширення послуг в регіонах, відмінних від Австралії, таких як Японія і Азія.